יהושע דיאמנט - עורכי דין

קצת עלינו

יהושע דיאמנט, משרד בוטיק מוביל בתחום התכנון והבניה והנדל"ן בישראל, מוכר בתחום התמחותו על ידי מדריכי הדירוג המשפטיים, ומדורג באופן עקבי בצמרת משרדי עורכי הדין. המשרד נוסד בשנת 1982 ע"י עו"ד יהושע דיאמנט, שזכה למעמדו כאחד מבכירי עורכי הדין בישראל בתחום הנדל"ן בזכות כ-40 שנות ניסיונו בתחום, בזכות שמירה על ערכים של מצוינות, מקצועיות ומסירות כלפי הלקוח, ובזכות ליווי מזה עשורים של העסקאות והמיזמים המשמעותיים ביותר בשוק הנדל"ן הישראלי.


במשך שנות קיומו, צבר המשרד מוניטין מעולה בזכות השילוב שבין המצוינות, המומחיות, היצירתיות, החדשנות, הראייה הרוחבית והאוריינטציה העסקית, לצד המסירות, היחס האישי והמחויבות לצרכי הלקוח. שמו של המשרד הולך לפניו בקרב כל העוסקים בתחום הנדל"ן, כאחד המשרדים המובילים בישראל. לא בכדי המשרד מהווה אחת הבחירות הראשונות של יזמים ובעלי קרקעות המעוניינים בליווי משפטי מן המעלה הראשונה.


רשימת התיקים והמיזמים שליווה המשרד, רבים מהם בשווי מאות מיליוני שקלים ובהיקפי בנייה עצומים, מבהירה את איכותו של המשרד ביחס לכמות המצומצמת של עורכי הדין, וביחס להיותו משרד בוטיק. המשרד מטפל בהיקף נרחב ביותר של עסקאות, ומלווה את מיזמי הנדל"ן השאפתניים והמורכבים ביותר בישראל, לרבות הקמת שכונות מגורים, מגדלים למגורים, משרדים ומסחר, וכיוצ"ב.


המשרד מעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים מקיפים, הכוללים טיפול, ייעוץ וליווי משפטי לכל שלביו של הפרויקט החל מיום הקמתו, ובכלל זה ליווי ברכישת הזכויות במקרקעין, עריכת הסכמים בין בעלי המקרקעין לבין היזם ו/או הקבלן לרבות בעסקאות מורכבות במיוחד ובין היתר עריכת הסכמי קומבינציה, עריכת הסכמי ליווי פיננסי לפרויקט אל מול הבנקים (העמדת מימון להקמת הפרויקט המובטח בנכסי המקרקעין), עריכת הסכמים עם היועצים השונים כגון אדריכל, מודד, שמאי וכיוצ"ב למטרת ייזום תכנון וביצוע בניה במקרקעין על פי תכנית בנין עיר קיימת ו/או ייזום, עריכה והגשה של תכנית בנין עיר לדיור, תעסוקה ו/או מסחר לרשויות התכנון, לרבות תכנית הכוללת הוראות לאיחוד וחלוקה של המקרקעין, ליווי הליכי אישור התכנית בפני רשויות התכנון השונות לרבות מתן מענה להתנגדויות, עריכת הסכמי פיתוח עם הרשויות המקומיות, עריכת שומת השבחה למקרקעין לרבות הגשת השגות ועררים על חיובי היטל השבחה, עריכת הסכמי שיתוף בין בעלי המקרקעין על פי הצורך, ורישומם, עריכת הסכמים עם הקבלן המבצע, היועצים, המתכננים ונותני השירותים השונים לפרויקט, עריכת ההסכמים לשיווק הפרויקט ובכל זה הסכמי מכר או שכירות עבור הדירות ו/או השטחים המסחריים, וכן טיפול משפטי ברישום חלקה חדשה, רישום בתים משותפים והעברת הזכויות במרשם המקרקעין.


המשרד מייצג את לקוחותיו גם בהליכי ליטיגציה שונים הקשורים בפרויקט, והמתנהלים בפני בתי המשפט ו/או רשויות התכנון. ניסיונו העשיר והמגוון של המשרד כולל ייצוג בהליכים משפטיים תקדימיים בתחום התכנון והבנייה ודיני המקרקעין.


המשרד מייצג את הלקוחות הגדולים והמוכרים ביותר בענף, וביניהם חברות נדל"ן ובניה, לקוחות פרטיים ויזמים הפועלים בתחום הנדל״ן, בהם בעלי קרקעות וחברי קבוצות רכישה. 

למה לעבוד אצלנו?

המתמחים מהווים נדבך משמעותי מצוות המשרד ועובדים באופן צמוד עם כל עורכי הדין במשרד, כך שהם זוכים ללמוד הן מעורכי הדין הוותיקים והמנוסים והן מעורכי הדין הצעירים.


המתמחים שותפים באופן מלא לעבודה במשרד כך שהם זוכים להתנסות בכל היבטי המקצוע לרבות השתתפות בדיונים, מחקרים משפטיים, כתיבת כתבי בי-דין, ניסוח חוזים שונים והשתתפות בישיבות.


במשרד עם צוות כה מצומצם ומקצועי, קשה ליפול בין הכיסאות, אף מתמחה לא מתפספס ולא צריך להילחם על מקומו. המשרד עובד כיחידה אורגנית אחת על כל פרויקט יזמי/קבלני שאנו מלווים, ללא חלוקה פנימית למחלקות, והמתמחים הינם חלק אינטגרלי מצוות המשרד. לכן, המתמחה עובד בצמוד לעו"ד יהושע דיאמנט שהינו בעל ותק של כ-40 שנה בתחום המקרקעין, ובצמוד לעו"ד אלי כפיר שהחל את דרכו כמתמחה במשרד והינו בעל ותק של כ-20 שנה, ובצמוד לשאר עורכי הדין הצעירים - כך שמטבע הדברים, קשה שלא להיות מעורב באופן משמעותי בפרויקטים בהם המשרד מטפל, ובעשייה משפטית מהותית ומלמדת שתבטיח שהמתמחה יפיק את המירב מתקופת ההתמחות. 

תחומי ההתמחות של המשרד

תכנון ובניה

למשרד התמחות ייחודית בתחום התכנון והבניה, ומלווה יזמים ו/או בעלי מקרקעין ביזום תכניות בניין עיר לדיור, תעסוקה ו/או מסחר וכיוצ"ב, החל משלב תכנון והגיית התכנית, דרך ההליכים המשפטיים לקידומן ולאישורן לרבות מתן מענה להתנגדויות, ועד לשלב הוצאת היתרי הבנייה. כמו כן, המשרד מייצג בעלי מקרקעין ויזמים בהגשת התנגדויות לתכניות מתאר כוללניות ו/או לתכניות בניין עיר.

ליווי עסקאות מקרקעין

המשרד עתיר ניסיון בליווי בעסקאות מקרקעין מורכבות מיומן הראשון, ומעניק ייעוץ משפטי ועריכת הסכמי שיתוף, פיתוח, קומבינציה, ביצוע ומכר דירות ו/או שטחי מסחר/תעסוקה.

ליטיגציה

המשרד עתיר ניסיון בהופעות בפני בתי המשפט האזרחיים, המנהליים, בית המשפט העליון ובג"ץ, מופיע בפני גופי תכנון ומיסוי, וועדות תכנון ובנייה מחוזיות וארציות, וועדות ערר ועוד, ומייצג את לקוחותיו בהליכי ליטיגציה אזרחיים ומנהליים הקשורים לפרויקטים אותם הוא מלווה, לרבות הליכים לקבלת פיצויים או סעדים שונים בגין הפקעות ו/או אישורן של תכניות. 

מיסוי מקרקעין

המשרד מטפל במגוון רחב של סוגיות הקשורות למיסוי מקרקעין, מלווה את עסקאות לקוחותיו ומתמחה בתכנוני מס יצירתיים המותאמים לצורכי הלקוח. המשרד אף מייצג בעררים והשגות כנגד רשויות המדינה בגין שומת היטל השבחה. המשרד אף ייצג לאחרונה בעלי קרקעות בהליך שהוביל לפרסומו של פסק דין תקדימי בנוגע להיטל השבחה שנקבע בערך גבוה לאין שיעור לעומת קרקע מקבילה, ולהורדה משמעותית של היטל ההשבחה הנדרש.

אנחנו במספרים

1982

שנת הקמה

5

עורכי דין

2

מתמחים

10

סה"כ מועסקים

תחומי הגיוס שלנו

מתמחים

המשרד פועל כיחידה אורגנית אחת. המתמחים מהווים נדבך משמעותי מצוות המשרד ועובדים באופן צמוד עם כל עורכי הדין במשרד, כך שהם זוכים ללמוד הן מעורכי הדין הוותיקים והמנוסים והן מעורכי הדין הצעירים. המתמחים שותפים באופן מלא לעבודה במשרד כך שהם זוכים להתנסות בכל היבטי המקצוע לרבות השתתפות בדיונים, מחקרים משפטיים, כתיבת כתבי בי-דין, ניסוח חוזים שונים והשתתפות בישיבות.

השכר החודשי של המתמחים הוא כמקובל במשרדים המובילים בישראל. שני המתמחים יושבים בחדר גדול עם חלון ולכל מתמחה עמדת עבודה נפרדת הכוללת שולחן כתיבה ומחשב. מהמתמחים נדרשת אחריות, מקצועיות ורצון ללמוד. על כתפי המתמחים במשרד מונחת אחריות גדולה.

המשרד שואף להתרחב ולהציע משרת עורך דין לכל מתמחה הנמצא מתאים להמשך העבודה. קיימת אפשרות לטרום התמחות לסטודנטים שהתקבלו להתמחות במשרד. 

שעות העבודה במשרד - ימים ראשון עד חמישי, בין השעות 9:00-19:00. 

אנחנו בתקשורת

משרד יהושע דיאמנט הביא לביטול אישורה של תכנית אפולוניה בותמ"ל בשל פגיעה בזכויות בעלי הקרקע

משרד יהושע דיאמנט ייצג את קבוצת טישבורי בעסקה להקמת מגדל משרדים (H tower) במקום אולמי רסיטל בת"א

משרד יהושע דיאמנט ליווה את קבוצת מנחמוב וחברת פסגת ההלכה בהקמת פרויקט היוקרה One שבפארק צמרת בצפון ת"א

משרד יהושע דיאמנט ליווה את קבוצת יצחקי בעסקה לרכישת בית האיכרים בתל אביב

משרד יהושע דיאמנט ליווה וייצג את חברת יפת השמש מקבוצת שיינפלד בייזום והקמת שכונה בבית שמש

משרד יהושע דיאמנט מייצג ומלווה מאות בעלי קרקעות בהליכים מול עיריית רעננה ובייזום והקמת שכונת נווה זמר

משרד יהושע דיאמנט ליווה את קבוצת מנחמוב ברכישה, ייזום והקמת מגדל היוקרה טיים טאוואר במתחם הסיטי, רמת גן

משרד יהושע דיאמנט מלווה את קבוצת יצחקי בייזום תכנון ושיווק מאות יחידות דיור, מגדלי מגורים וקניון בבאר יעקב

פרטים נוספים

  • בית אבגד, רחוב ז'בוטינסקי 5
  • רמת גן 5252006
  • טל': 03-7520140
  • פקס: 03-7529059
  • www.diamantlaw.com
BESbswy